Autotalo Hartikainen Joensuu

Joensuun Autotalo Hartikainen tarjoaa Pohjois-Karjalan laajimman uusien henkilö- ja hyötyajoneuvojen valikoiman sekä jatkuvasti päivittyvän yli sadan kuntotarkastetun vaihtoauton valikoiman.


Toimintamme kattaa kaikki autoilun palvelut merkkihuollosta varaosiin, vauriokorjaamoon, rengaspalveluun ja autopesuun. Lisäksi Joensuun Hartikaisessa palvelee täysin uusittu, alueen modernein raskaan kaluston korjaamo.


Tervetuloa palveltavaksi osoitteeseen Pamilonkatu 31, 80130 Joensuu

Tiloissamme toimii myös Kahvila Kampi. 

Yhteystiedot Joensuu

Automyynti

0400 334 966
(
MB, Volvo, Peugeot, Citroen)
0400 334 911 (Ford, Kia, Mitsubishi)
MA-PE 9 - 17, LA 10 - 14.

Antti Päivinen
Tuotepäällikkö, hyötyajoneuvot, yritysmyynti

050 329 4109

Lähetä WhatsApp whatsapp

antti.paivinen@hartikainen.com

Eetu Pääskyvuori
Myyntipäällikkö, KIA

040 922 5013

Lähetä WhatsApp whatsapp

eetu.paaskyvuori@hartikainen.com

Henkilöautokorjaamo

0400 334 933
0400 334 888

MA–PE 07:30–17:00

Volvo huolto palvelee:
MA-PE 07:30 -15:30

Anssi Mutanen
Työnjohtaja

0400 334 888

anssi.mutanen@hartikainen.com

Jari-Pekka Toropainen
Työnjohtaja

0400 334 888

jari-pekka.toropainen@hartikainen.com

Juho Holopainen
Työnjohtaja

0400 334 888

juho.holopainen@hartikainen.com

Joni Vihunen
Työnjohtaja

0400 334 933

joni.vihunen@hartikainen.com

Juha Pennanen
Työnjohtaja

0400 334 888

juha.pennanen@hartikainen.com

Jari Sallinen
Työnjohtaja

0400 334 933

jari.sallinen@hartikainen.com

Volvo Omamekaanikot

Volvo huolto palvelee:
MA-PE 07:30 -15:30

Varaosamyynti

Henkilöautot 0400 334 922
MA-PE 07:30-17:00

Volvo 040 922 3611
MA-PE 07:30-16:30

Kuorma-autot 0400 334 955
MA-PE 7:30-20:00, LA 7:30-15:30

Kauro Sissonen
Varaosamyyjä

040 922 5157

kauro.sissonen@hartikainen.com

Jari Parkkinen
Varaosamyyjä

040 922 5156

jari.parkkinen@hartikainen.com

Matti Peltola
Varaosamyyjä

0400 334 922

matti.peltola@hartikainen.com

Eero Suomalainen
Varaosamyyjä

0400 334 922

eero.suomalainen@hartikainen.com

Markku Kokkonen
Varaosamyyjä

0400 334 922

markku.kokkonen@hartikainen.com

Esa Soisalo
Varaosamyyjä

0400 334 922

esa.soisalo@hartikainen.com

Hannu Turunen
Varaosapäällikkö

0500 358 944

hannu.turunen@hartikainen.com

Kuorma-autokorjaamo

0400 793 344
MA-PE 7-20, LA 7-15.

Jouni Pursiainen
Työnjohtaja

0400 793 344

jouni.pursiainen@hartikainen.com

Petteri Pirhonen
Työnjohtaja

0400 793 344

petteri.pirhonen@hartikainen.com

Mikko Pastinen
Työnjohtaja

0400 793 344

mikko.pastinen@hartikainen.com

Ville Pursiainen
Varaosamyyjä

0400 334 955

ville.pursiainen@hartikainen.com

Pasi Hukka
Varaosamyyjä

0400 334 955

pasi.hukka@hartikainen.com

Anton Lihavainen
Varaosamyyjä

0400 334 955

anton.lihavainen@hartikainen.com

Ari Lauronen
Varaosapäällikkö

0400 334 955

ari.lauronen@hartikainen.com

Vauriokorjaamo

Käenkoskentie 3, 80130 Joensuu
 

0400 334 855
MA-PE 07:30 - 16:30, la sulj.

Vauriotarkastukset
MA-PE 09:00 - 15:00

Henri Välilä
Työnjohtaja

0400 334 855

henri.valila@hartikainen.com

Risto Hyttinen
Vauriokorjaamon päällikkö

0400 334 855

risto.hyttinen@hartikainen.com

Mikko Lauronen
Huoltopäällikkö, raskas kalusto

0400 793 344

mikko.lauronen@hartikainen.com

Kahvila Kampi

C-talo
0400 238 100
MA-PE  08:00 - 15:00.
Tervetuloa!

Rengashotelli

Puh. 040 922 3735

 

Rengasmyynti Varaosapalvelustamme

Puh. 0400 334 922

Sivustomme käyttää evästeitä käyttäjäkokemuksen parantamiseksi. Voit säätää valintojasi asetuksista