directions_car Autohaku build Varaa huolto

Hartikainen Trucks


Kuorma-autojen sekä perävaunujen huolto ja korjaus.

Huollamme ja korjaamme Scania-, Sisu- ja Mercedes-Benz- ja MAN-kuorma-autot ja perävaunut toimipisteissämme Joensuussa, Iisalmessa ja Kajaanissa. Kuulumme kaikkien merkkien osalta valtakunnalliseen valtuutettuun huoltoverkostoon.

Raskaan kaluston huollossa työskentelevät merkkikoulutetut asentajat, ja käytössä on valmistajien vaatimat erikoistyökalut.


SCANIAlogo_TRANSP_300x300px.png SCANIA - Katso tarjoukset!


MB-star_300px.png Mercedes-Benz - Katso tarjoukset!


 

Laajennettu aukiolo

Raskaan kaluston huoltomme palvelee laajoin aukioloajoin. Huolto on avoinna

  • arkipäivisin kello 7.30–20.00
  • lauantaisin kello 7.30–15.30 (ei Iisalmessa)

Katsastus samalla tontilla

Meillä myös katsastus onnistuu helposti huollon yhteydessä samalla tontilla. Teemme jarrusovitukset omilla laitteilla niin autoihin kuin perävaunuihin.

Kokonaisvaltaiset huoltopalvelut

  • Päällirakenteiden huollot ja korjaukset
  • Perävaunujen huollot ja korjaukset
  • Nopeudenrajoittimien tarkastukset

Jarrusovitukset

  • Huollollamme on A-jarrukorjausluvat.
  • Toteutamme kaikki jarrujärjestelmien ja säätölaitteisiin liittyvät korjaus-, huolto-, säätö- ja muutostoimenpiteet sekä ajoneuvoyhdistelmien jarrusovitukset.

Ajopiirturien tarkastukset ja asennukset

  • Asennamme ja tarkastamme piirturit ja niiden liitännät.
  • Teemme samalla määräysten edellyttämät sinetöinnit sekä piirturimerkkien säädöt, korjaukset ja kotelon sinetöinnit.

 


 

Huollon yhteystiedot


Joensuu

Huolto palvelee:
ma-pe 07.30-20.00.
La 7.30-15,30
 
Puhelinpalvelu:
ma-pe 07.30-20.00
0400 793 344

 

Mikko Lauronen
huoltopäällikkö
mikko.lauronen@hartikainen.com
0400 793 344

Pasi Hukka
varaosamyyjä
pasi.hukka@hartikainen.com
050 387 1843

Risto Jokiniemi
huoltomyyjä
risto.jokiniemi@hartikainen.com
0400 793 344

Jouni Pursiainen
huoltomyyjä
jouni.pursiainen@hartikainen.com
0400 334 955

Tero Saukkonen
huoltomyyjä
tero.saukkonen@hartikainen.com
0400 334 955

Ari Lauronen
varaosapäällikkö
ari.lauronen@hartikainen.com
0400 334 955

 

Iisalmi

Huolto palvelee:
ma-pe 07.30-17.00.
 
Puhelinpalvelu
ma-pe 07.30-16.00
0400 338 822

 

Tuomas Hänninen
huolto- ja varaosamyyjä
tuomas.hanninen@hartikainen.com
0400 338 822

Jani Moilanen
varaosamyyjä
jani.moilanen@hartikainen.com
040 922 5018

Sakari Partanen
huoltopäällikkö
sakari.partanen@hartikainen.com
040 922 3754

 

Kajaani

Huolto palvelee:
ma-pe 07.30-20.00.
La 7.30-15.30
 
Puhelinpalvelu
ma-pe 07.00-20.00
0400 334 864

 

Jari Luomajoki
huoltomyyjä
jari.luomajoki@hartikainen.com
0400 334 864

Mikko Vuoti
varaosamyyjä
mikko.vuoti@hartikainen.com
0400 115 114

Joni Huotari
varaosamyyjä
joni.huotari@hartikainen.com
0400 115 114

Markus Niemi
varaosavastaava
markus.niemi@hartikainen.com
0400 115 114

Tommi Kemppainen
korjaamopäällikkö
tommi.kemppainen@hartikainen.com
0400 334 864

directions_car
Huollon ajanvaraus
calendar_today
Ajanvaraus vahinkotarkastukseen
build
Rengaspalvelut

Varaa merkkihuolto henkilö- tai pakettiautollesi helposti ja nopeasti. Näet autosi huollon hinta-arvion ja vapaat ajat välittömästi.

Varaa sinulle sopiva aika autosi vahinkotarkastukseen.

Renkaiden myynti, renkaiden vaihto ja säilytys rengashotellissa. Ajanvaraus onnistuu tältä sivulta vaivattomasti, sisältää hinnaston.