directions_car Autohaku build Varaa huolto

Hartikainen Trucks


Huoltopalveluiden ryhmänumerot:
• Joensuu, puh. 0400 793 344
• Iisalmi, puh. 0400 338 822
• Kajaani, puh. 0400 334 864
Lisää yhteystietoja sivun alareunassa

 


 
Katso uusin asiakaslehtemme!

KAlehti_puffikuva_600px.jpg


trucks_man_mb_scania_1200x628.jpg

Kuorma-autojen sekä perävaunujen huolto ja korjaus.

Huollamme ja korjaamme Scania-, Sisu- ja Mercedes-Benz- ja MAN-kuorma-autot ja perävaunut toimipisteissämme Joensuussa, Iisalmessa ja Kajaanissa. Kuulumme kaikkien merkkien osalta valtakunnalliseen valtuutettuun huoltoverkostoon.

Raskaan kaluston huollossa työskentelevät merkkikoulutetut asentajat, ja käytössä on valmistajien vaatimat erikoistyökalut.


SCANIAlogo_TRANSP_300x300px.png SCANIA - Katso tarjoukset!

Scania Assistance 24 h tiepalvelu. Puh. 010 555 24


MB-star_300px.png Mercedes-Benz - Katso tarjoukset!

Mercedes-Benz Service 24 h. Puh. Kuorma-autot: 00800 5 777 7777 Linja-autot: 00800 4020 4020


11128725_882819738428650_4888457398570589791_n.jpg MAN - Katso tarjoukset!

Mobile24 – MAN-vikatilannepalvelu. Puh. 00800 66 24 53 24


 

 

Laajennettu aukiolo

Raskaan kaluston huoltomme palvelee laajoin aukioloajoin:

  • Ma-pe: Kajaani 7-20, Joensuu 6-22, Iisalmi 7.30–20
  • La: Kajaani 7.30–15, Joensuu 7.30-15.30. (Iisalmi suljettu lauantaisin)

Katsastus samalla tontilla

Meillä myös katsastus onnistuu helposti huollon yhteydessä samalla tontilla. Teemme jarrusovitukset omilla laitteilla niin autoihin kuin perävaunuihin.

Kokonaisvaltaiset huoltopalvelut

  • Päällirakenteiden huollot ja korjaukset
  • Perävaunujen huollot ja korjaukset
  • Nopeudenrajoittimien tarkastukset

Jarrusovitukset

  • Huollollamme on A-jarrukorjausluvat.
  • Toteutamme kaikki jarrujärjestelmien ja säätölaitteisiin liittyvät korjaus-, huolto-, säätö- ja muutostoimenpiteet sekä ajoneuvoyhdistelmien jarrusovitukset.

Ajopiirturien tarkastukset ja asennukset

  • Asennamme ja tarkastamme piirturit ja niiden liitännät.
  • Teemme samalla määräysten edellyttämät sinetöinnit sekä piirturimerkkien säädöt, korjaukset ja kotelon sinetöinnit.

 

HUOLLON TARJOUKSET*

 

Työtuntiveloitus 74€

(vm. 2015 ja vanhemmat), alv 0%

Perävaunukorjaukset työtuntihinta 68€

Alv. 0%

Akseleiden suuntauksen tarkastus

  • Auto 130€

  • Perävaunu 150€

Säätötyö perävaunun akseleille 68€/h

*Alv. 0%. (voimassa kaikissa toimipisteissämme 31.12.2020 saakka)


 

Huollon yhteystiedot


Joensuu

Huolto palvelee:
ma-pe 06.00-22.00
La 7.30-15,30
 
Puhelinpalvelu:
ma-pe 06.00-22.00
0400 793 344

 

Mikko Lauronen
huoltopäällikkö
mikko.lauronen@hartikainen.com
0400 793 344

Risto Jokiniemi
huoltomyyjä
risto.jokiniemi@hartikainen.com
0400 793 344

Jouni Pursiainen
huoltomyyjä
jouni.pursiainen@hartikainen.com
0400 793 344

Tero Saukkonen
huoltomyyjä
tero.saukkonen@hartikainen.com
0400 793 344

Ari Lauronen
varaosapäällikkö
ari.lauronen@hartikainen.com
0400 334 955

Pasi Hukka
varaosamyyjä
pasi.hukka@hartikainen.com
0400 334 955

 

Iisalmi

Huolto palvelee:
ma-pe 07.30-20.00.
 
Puhelinpalvelu
ma-pe 07.30-20.00
0400 338 822

 

Tuomas Hänninen
huolto- ja varaosamyyjä
tuomas.hanninen@hartikainen.com
0400 338 822

Jani Moilanen
varaosamyyjä
jani.moilanen@hartikainen.com
040 922 5018

 

Kajaani

Huolto palvelee:
ma-pe 07.00-20.00.
La 7.00-15.00
 
Puhelinpalvelu
ma-pe 07.00-20.00
0400 334 864

 

Tommi Kemppainen
huoltopäällikkö
tommi.kemppainen@hartikainen.com
0400 334 864

Jari Luomajoki
huoltomyyjä
jari.luomajoki@hartikainen.com
0400 334 864

Sami Turunen
huoltomyyjä
sami.turunen@hartikainen.com
0400 334 864

Markus Niemi
varaosavastaava
markus.niemi@hartikainen.com
0400 115 114

Mikko Vuoti
varaosamyyjä
mikko.vuoti@hartikainen.com
0400 115 114

Joni Huotari
varaosamyyjä
joni.huotari@hartikainen.com
0400 115 114

 

 

directions_car
Huollon ajanvaraus
calendar_today
Ajanvaraus vahinkotarkastukseen
build
Rengaspalvelut

Varaa merkkihuolto henkilö- tai pakettiautollesi helposti ja nopeasti. Näet autosi huollon hinta-arvion ja vapaat ajat välittömästi.

Varaa sinulle sopiva aika autosi vahinkotarkastukseen.

Renkaiden myynti, renkaiden vaihto ja säilytys rengashotellissa. Ajanvaraus onnistuu tältä sivulta vaivattomasti, sisältää hinnaston.