directions_car Autohaku build Varaa huolto

Hartikainen Trucks


Kuorma-autojen sekä perävaunujen huolto ja korjaus.

Huollamme ja korjaamme Scania-, Sisu- ja Mercedes-Benz- ja MAN-kuorma-autot ja perävaunut toimipisteissämme Joensuussa, Iisalmessa ja Kajaanissa. Kuulumme kaikkien merkkien osalta valtakunnalliseen valtuutettuun huoltoverkostoon.

Raskaan kaluston huollossa työskentelevät merkkikoulutetut asentajat, ja käytössä on valmistajien vaatimat erikoistyökalut.

Laajennettu aukiolo

Raskaan kaluston huoltomme palvelee laajoin aukioloajoin. Huolto on avoinna

  • arkipäivisin kello 7.30–20.00
  • lauantaisin kello 7.30–16.00

Katsastus samalla tontilla

Meillä myös katsastus onnistuu helposti huollon yhteydessä samalla tontilla. Teemme jarrusovitukset omilla laitteilla niin autoihin kuin perävaunuihin.

Nyt myös MAN-huollot

Avasimme uutena palveluna MAN-huollon, joka palvelee Kajaanissa, Iisalmessa ja Joensuussa.

Ota yhteyttä autoasiantuntijaasi, palvelemme mielellämme kaikissa kysymyksissäsi palveluihimme liittyen.
Toimipistekohtaiset yhteystiedot löydät sivun alalaidasta.

 

Kokonaisvaltaiset huoltopalvelut

  • Päällirakenteiden huollot ja korjaukset
  • Perävaunujen huollot ja korjaukset
  • Nopeudenrajoittimien tarkastukset

Jarrusovitukset

  • Huollollamme on A-jarrukorjausluvat.
  • Toteutamme kaikki jarrujärjestelmien ja säätölaitteisiin liittyvät korjaus-, huolto-, säätö- ja muutostoimenpiteet sekä ajoneuvoyhdistelmien jarrusovitukset.

Ajopiirturien tarkastukset ja asennukset

  • Asennamme ja tarkastamme piirturit ja niiden liitännät.
  • Teemme samalla määräysten edellyttämät sinetöinnit sekä piirturimerkkien säädöt, korjaukset ja kotelon sinetöinnit.

 

Lue Uusin Mercedes-Benz huolto-lehti! Syksy 2019 - kevät 2020!

 

 

Huollon yhteystiedot


Joensuu

Huolto palvelee:
ma-pe 07.30-20.00. La 7.30-16
 
Puhelinpalvelu:
ma-pe 07.30-20.00
0400 793 344

 

Mikko Lauronen
huoltopäällikkö
mikko.lauronen@hartikainen.com
0400 793 344

Pasi Hukka
varaosamyyjä
pasi.hukka@hartikainen.com
050 387 1843

Risto Jokiniemi
huoltomyyjä
risto.jokiniemi@hartikainen.com
0400 793 344

Jouni Pursiainen
huoltomyyjä
jouni.pursiainen@hartikainen.com
0400 334 955

Tero Saukkonen
huoltomyyjä
tero.saukkonen@hartikainen.com
0400 334 955

Ari Lauronen
varaosapäällikkö
ari.lauronen@hartikainen.com
0400 334 955

 

Iisalmi

Huolto palvelee:
ma-pe 06.00-18.00.
la 07.30-15.30.
 
Puhelinpalvelu
ma-pe 07.30-16.00
0400 338 822

 

Tuomas Hänninen
huolto- ja varaosamyyjä
tuomas.hanninen@hartikainen.com
0400 338 822

Kari Hiltunen
varaosamyyjä
kari.hiltunen@hartikainen.com
0400 338 822

Jani Nissinen
huolto- ja varaosamyyjä
jani.nissinen@hartikainen.com
0400 338 822

Sakari Partanen
huoltopäällikkö
sakari.partanen@hartikainen.com
040 922 3754

 

Kajaani

Huolto palvelee:
ma-pe 07.30-20.00. La 7.30-16
 
Puhelinpalvelu
ma-pe 07.30-20.00
0400 334 864
 

Lauri Leinonen
huoltomyyjä
lauri.leinonen@hartikainen.com
0400 334 864

Jari Luomajoki
huoltomyyjä
jari.luomajoki@hartikainen.com
0400 334 864

Mikko Vuoti
varaosamyyjä
mikko.vuoti@hartikainen.com
0400 115 114

Joni Huotari
varaosamyyjä
joni.huotari@hartikainen.com
0400 115 114

Markus Niemi
varaosavastaava
markus.niemi@hartikainen.com
0400 115 114

Tommi Kemppainen
korjaamopäällikkö
tommi.kemppainen@hartikainen.com
0400 334 864

directions_car
Huollon ajanvaraus
calendar_today
Ajanvaraus vahinkotarkastukseen
build
Rengaspalvelut

Varaa merkkihuolto henkilö- tai pakettiautollesi helposti ja nopeasti. Näet autosi huollon hinta-arvion ja vapaat ajat välittömästi.

Varaa sinulle sopiva aika autosi vahinkotarkastukseen.

Renkaiden myynti, renkaiden vaihto ja säilytys rengashotellissa. Ajanvaraus onnistuu tältä sivulta vaivattomasti, sisältää hinnaston.